Actualizare instalare atunci când lucrezi cu Manager de rețea

Dacă lucrezi cu Manager de rețea, urmează pașii următori pentru a face o Instalare cu Actualizare a programului Allplan.

  1. Înainte de a începe instalarea, este important să faci un backup la folderul central de date. Poți găsi calea acestuia în Allmenu, secțiunea Director central date.

2. Descarcă ultima versiune a programului de pe site-ul Allplan Connect.

3. Dezarhivează pachetul și începe instalarea cu actualizare astfel: Click dreapta pe setup.exe > Run as administrator, iar la opțiunile de instalare alege Instalare cu actualizare. În fereastra de Activare/Selectare licență, bifează Utilizare licența activă.

IMPORTANT! Instalarea se face de pe contul de Windows al utilizatorului care va lucra în Allplan și căruia i se acordă temporar drepturi de administrator. Allplan trebuie să fie închis pe toate stațiile cât timp se face instalarea.

Adaugă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Înscrie-te la newsletter

Primești pe e-mail doar ce te interesează

22 - 23 APRILIE

BUILD THE FUTURE ALLPLAN SUMMIT

Un eveniment online gratuit pentru profesioniștii din domeniul AEC

Software în ofertă

Este timpul să lucrezi cu cea mai nouă versiune Allplan. Alege una din ofertele la upgrade sau la licențe permanente. Până pe 15 decembrie.